26 მაისის აღმნიშვნელი ღონისძიებების პროგრამა თბილისში. დეტალურად

16
x
spot_img

საქართველოს პირველი რესპუბლიკის დაარსებიდან 106 და დამოუკიდებლობის მოპოვებიდან 33 წლის აღსანიშნავად თბილისსა და ქვეყნის რეგიონებში საზეიმო ღონისძიებები გაიმართება.

საქართველო დამოუკიდებლობის დღის აღსანიშნავად დედაქალაქში მრავალფეროვანი პროგრამა და თემატური აქტივობები დილიდან დაიწყება.

პროგრამა დეტალურად:

თბილისი
თავისუფლების მოედანი
10:00 – ფიცის დადების საზეიმო ცერემონია (ფიცი წელს დაიდება თბილისში, დიდგორის ველზე, ბეთანიის მონასტერთან, კაცხის სვეტთან, გერგეტის სამებასთან, მცხეთაში – დედათა მონასტერთან)

ღვინის სივრცე
10:00-18:00 – მეღვინეების პროდუქციის გამოფენა-გაყიდვა
10:00-18:00 – სომელიეს მასტერკლასი, სხვადასხვა სახეობის ღვინის დეგუსტაცია, ქვევრის ღვინის მახასიათებლების გაცნობა

10:00-18:00 – საგამოფენო სივრცე „რაც გვეამაყება და გვაერთიანებს“

13:00 ანსამბლი „ჰერიო“
14:00 ანსამბლი „ალილო“
15:00 „თბილისური კვარტეტი“
16:00 კვარტეტი „რანინა“
17:30 – 20:00 ლევან ბერიშვილი DJ LEVI LOVE DISCO

საბავშვო სივრცე
11:00 -19:00 – საბავშვო ტკბილეულის სივრცე
12:00 -19:00 – DJ – საბავშვო მუსიკა
12:00-19:00 – გასართობი სივრცეები: ფოტოგადაღების ზონები, გიგანტური ქსილოფონი და საქანელა

14:00-19:00 – დიდი ტელევიზორი – ცეკვის თამაშები

14:00-19:00 – პატარებისთვის გიგანტური გასაფერადებელი

14:00 -19:00 – ზღაპრის გმირები და ანიმატორები

11:00-19:00 – საბავშვო გასართობი სივრცეები და გაკვეთილები: სახატავი და გასაფერადებელი სივრცე; კალიგრაფიის გაკვეთილები; შეჯიბრი მინი პინგპონგში და მაგიდის ფეხბურთში. სპორტულ-გასართობი თამაშები: ციფრების ფაზლი.
12:00/14:00/16:00 ილუზიონისტის შოუ

13:00-19:00 საბავშვო კინოთეატრი – ქართული მულტფილმების ჩვენება (წუნა და წრუწუნა, სიზმარა, ჩხიკვთა ქორწილი, ქვეყნის მაშენებლები, გუდა გუდა)

13:00-19:00 თიხის ფიგურების გაფერადება, ოთხკუთხედი ლამპარის გაკეთება, მრგვალი სანათების დამზადება, სხვადასხვა ნახატების გაფერადება, ხატვა, ჭრა და სხვადასხვა ფიგურების დამზადება მუყაოს ქაღალდებისგან

13:00-19:00 საბავშვო სათამაშო მოედანი – საქანელა, აიწონა დაიწონა, X და 0, საანგარიშო, მოცულობითი კუბები, განსავითარებელი სათამაშო.

საბავშვო კონცერტი:
· 13:00 – 13:30 „ანა-ბანა“
· 13:35 – 14:00 „ვოკალის აკადემია“
· 14:05- 14:30 „ნიას სტუდია“
· 14:35- 15:00 „ბზიკები“
· 15:05 – 15:30 „მეკოს სტუდია“
· 15:35-16:00 „ნუცას სკოლა“
· 16:05-16:30 „ბასტი ბუბუ“
· 16:35-17:05 „ქენდი“

საბავშვო სახელოსნო:
· 12:00 – 13:00 კოდალა ხის რუკა&დროშის აწყობა-შეღებვა
· 13:00 – 15:00 თამაშობანა ფიროსმანის დეკუპაჟი
· 15:00 – 16:00 თამაშობანა კალიგრაფიული წერა
· 16:00 – 17:00 თამაშობანა ჭიქის ხის დასადების დამზადება
· 18:00 – 19:00 თამაშობანა კერამიკის შესწავლა
· 19:00 – 20:00 თამაშობანა თექის დამზადება

საბავშვო მუსიკალური სცენა:
წამყვანები – დავით ალადაშვილი და ვაჩე ღვინიაშვილი
11:30 – 17:00 სატელევიზიო პროექტ რანინას მონაწილეები
17:30 – 18:00 ანსამბლი „ბუკმარკი“

რადიო სტუდია:
წამყვანები – გვანცა კილასონია, დავით ველიჯანაშვილი
12:00-12:30 ჯემალ სეფიაშვილი, ცისანა სეფიაშვილი
13:00-13:30 ნატალია ქუთათელაძე, ეკა მამალაძე
14:00-14:30 მარიკო ებრალიძე, სალომე ბაკურაძე
15:00-15:30 დათუნა სირბილაძე, აჩიკო ნიჟარაძე
16:00-16:30 ენრიკო ჯანელიძე, თემურ თათარაშვილი
17:00-17:30 ანსამბლი „ორერა“

თეატრისა და კინოს სცენა:
წამყვანები – გიორგი ხურცილავა, დავით (ჯაპანა) ხურცილავა, გრიგოლ ჩიგოგიძე
12:30 – 13:00 გიგი პიანომენი – კინომუსიკა
13:30 – 14:00 ანსამბლი „სიმი“, გრიგოლ ჩიგოგიძე, თენგიზ მალანია, ბაქარ შარაშენიძე, გიორგი თორაძე
14:30-15:00 ლევან ქორიძის ტრიო
დავით (ჯაპანა) ხურცილავა, ალექსანდრე მახარობლიშვილი, თემიკო ჭიჭინაძე
15:30-16:00 ვანიანო – მუსიკა კინოსა და თეატრისათვის
16:30 – 17:00 ცეკვა „სამაია“;
ქეთი ტრაპაიძე – კინომცოდნე;
ცეკვა „ქართული“
17:30 – 18:00 ანსამბლი „ახალი ხმები“

ინსტალაცია ოცხელი & ჩაკრულო
11:00-19:00 ოცხელის ინსტალაცია: ფუნიკულიორის კაფე, კალეიდოსკოპის ფერადი და მუდმივად ცვალებადი სივრცე.
11:00-19:00 ჩაკრულოს ინსტალაცია: ფოტოგადაღება კოსმოსურ ხომალდში და ჩაკრულოს ფირფიტასთან. ჩაკრულოს ფირფიტების გამოფენა-გაყიდვა

სპორტული სივრცე
11:00-19:00- სხვადასხვა სპორტული შეჯიბრება:
მსურველთა რეგისტრაცია ყოველ ნახევარ საათში,
გამარჯვებულების გამოვლენა და დასაჩუქრება
სპორტული ზონები:
• ქუჩის კალათბურთი
• ფეხბურთი
• ხელბურთი
• ბეისბოლი
• მაგიდის ჩოგბურთი
• მაგიდის ფეხბურთი
• ნარდი
• ჭადრაკი
• გოლფი
• ამერიკული ფეხბურთი

შეხვედრა და ინტერვიუ სპორტსმენებთან:
წამყვანი – გიორგი თვალაბეიშვილი
14:00 – 17:00 სპეციალურად მოწყობილ პავილიონში ინტერვიუები ცნობილ, როგორც ვეტერან, ასევე მოქმედ, სპორტსმენებთან
ვლადიმერ გუცაევი
ნიკოლოზ ხატიაშვილი
ანატოლი ბოისა
ნიკა ცქიტიშვილი
დუდა სანაძე
ზუკა რურუა
რეზი იმნაიშვილი
ნიკა ამაშუკელი
ტიტე კალანდაძე
გიორგი ლაპიაშვილი
აუდიტორიას შესაძლებლობა ექნება მონაწილეობა მიიღოს ვიქტორინაში და საჩუქრად მიიღონ სპორტსმენების ხელმოწერით მაისურები.

კულინარიული ზეიმი რუსთაველზე:
11:00 – 15:00 DJ სცენა #1 – DJ Dona ; DJ სცენა #2 – DJ Kashia
13:00 – 13:30 კულინარიული მასტერკლასი #1
თემო კარდენახიშვილი
ტრადიციული გებჟალია – გათანამედროვებული დრესინგით
14:00-14:30 კულინარიული მასტერკლასი #2
სოსო ჯაბანაშვილი
ტრადიციული ჩანახი – გათანამედროვებული ვიზუალიზაციით
15:00-19:00 DJ სცენა #1 – DJ Jashki; DJ სცენა #2 – DJ Juka
15:00 – 15:30 კულინარიული მასტერკლასი #3
ლუკა თოდუა & თორღვა გოგოჭური
თბილისური ჩახოხბილი – ტრადიციული ინგრედიენტებით, მოდერნიზებული ვიზუალიზაციით
16:00-16:30 კულინარიული მასტერკლასი #4
თამუნა წიკლაური
ქვევრი – დესერტი ქართულ მოტივებზე
17:00-17:40 სომელიეს მასტერკლასი
შალვა ხეცურიანი
ღვინისა და კერძების შეხამება
თამაზ თამაზაშვილი
ქართული ღვინის ისტორია და ტრადიციები
19:00-22:00 DJ სცენა #1 – DJ ALEX
DJ სცენა #2 – DJ Grekoff

სტარტაპ მარკეტი
11:00 – 19:00 სტარტაპერების პროდუქციის გამოფენა-გაყიდვა, მუსიკალური გაფორმება

17:10 საქართველოს დამოუკიდებლობის გამოცხადების ისტორიული დრო – საზეიმო აღნიშვნა
თავისუფლების მოედანზე 300 ბავშვი ჰიმნს უმღერებს თავისუფლებას!

პირველი რესპუბლიკის მოედანი
20:00 – საქართველოს დამოუკიდებლობის დღისადმი მიძღვნილი
გალა-კონცერტი

„თბილისის ქალთა გუნდი“
ანსამბლი „ერისიონი“
ანსამბლი „რუსთავი“
ანსამბლი „ჩაკრულო“
ანსამბლი „შილდა“
ქუთაისის სიმღერისა და ცეკვის სახელმწიფო აკადემიური ანსამბლი
ანსამბლი „ბასიანი“
ანსამბლი „ნართები“
აფხაზეთის სიმღერისა და ცეკვის სახელმწიფო აკადემიური ანსამბლი
ამბროლაურის ანსამბლი „საგალობელი“
აჭარის ანსამბლი „არსიანი“
ანსამბლი „მძლევარი“
პატრიარქის ნათლულთა გუნდი „საგალობელი“