,,ამერიკა ახლა მშვიდობის მხარეზეა, ევროპა კი უგუნურად მიისწრაფვის ომისკენ”- ვიტორ ორბანი
ამერიკა ახლა მშვიდობის მხარეზეა, ევროპა კი უგუნურად მიისწრაფვის ომისკენ, -ამის შესახებ სოციალურ ქსელ „იქსში“უნგრეთის პრემიერ-მინისტრი ვიქტორ ორბანი წერს.
მისი თქმით, ახლა საუბრობენ სავალდებულო გაწვევაზე, კუდიანებზე პოლიტიკურ ნადირობაზე და პარალელურ ნატოზეც კი.
„ამერიკა ახლა მშვიდობის მხარეზეა. ევროპა? ჯერ კიდევ უგუნურად მიისწრაფვის ომისკენ. აშშ აწარმოებს მოლაპარაკებებს ცეცხლის შეწყვეტის შესახებ, ხოლო ბრიუსელის ელიტები კონფლიქტის გახანგრძლივებას გეგმავენ. ისინი ახლა საუბრობენ სავალდებულო გაწვევაზე, კუდიანებზე პოლიტიკურ ნადირობაზე და პარალელურ ნატოზეც კი, რომ ომში შეგვიყვანოს – საზღვრების გარეშე, წითელი ხაზების გარეშე. ევროპას ჰქონდა თავისი შანსი მინსკის შეთანხმებით და ის ჩაიშალა. ევროპას არ აქვს საკმარისი ძალა მშვიდობის აღსრულებისთვის. პასუხი აღარ არის ომი, არამედ არის მათი მხარდაჭერა, ვისაც შეუძლია მშვიდობის უზრუნველყოფა. ჩვენ მხარს ვუჭერთ პრეზიდენტ ტრამპის ხელმძღვანელობას“, – წერს ვიქტორ ორბანი