Powered by Jasper Roberts - Blog

11:45 27.02.2017
ოსკარი 2017-ის გამარჯვებულების ვინაობა ცნობილია - სრული სია

სულ ცოტა ხნის წინ დოლბის თეატრში ამერიკის კინოაკადემიამ ოსკარის 89-ე ცერემონიალის გამარჯვებულები გამოავლინა.

14 ნომინაციაზე წარდგენილი ლა ლა ლენდი წლის საუკეთესო ფილმი ვერ გახდა, თუმცა ექვსი ოსკარი მიიღო.

კინოაკადემიამ წლის ფილმის სტატუსი Moonlight-ს მიანიჭა.

ამერიკის კინოხელოვნების უმაღლესი ჯილდოს, ოსკარის მფლობელები გახდნენ:

საუკეთესო ფილმი

ფოტო: On.ge

  • Arrival
  • Fences
  • Hacksaw Ridge
  • Hell Or High Water
  • Hidden Figures
  • La La Land
  • Lion
  • Manchester By The Sea
  • Moonlight (გამარჯვებული)


მთავარი როლის შემსრულებელი მსახიობი მამაკაცი

ფოტო: On.

  • ქეისი აფლეკი, Manchester By the Sea (გამარჯვებული)
  • ენდრიუ გარფილი, Hacksaw Ridge
  • რაიან გოსლინგი, La La Land
  • ვიგო მორტანსენი, Captain Fantastic
  • დენზელ ვაშინგტონი, Fences


მთავარი როლის შემსრულებელი მსახიობი ქალი

ფოტო: On.ge

  • იზაბელ იუპერი, Elle
  • რუთ ნეგა, Loving
  • ნატალი პორტმანი, Jackie
  • ემა სტოუნი, La La Land (გამარჯვებული)
  • მერილ სტრიპი, Florence Foster Jenkins


მეორეხარისხოვანი როლის შემსრულებელი მსახიობი მამაკაცი

ფოტო: On.ge

  • მაჰარშაჰა ალი, Moonlight (გამარჯვებული)
  • ჯეფ ბრიჯესი Hell or High Water
  • დევ პატელი, Lion
  • მაიკლ შენონი, Nocturnal Animals
  • ლუკას ჰეჯისი, Manchester by the Sea


მეორეხარისხოვანი როლის შემსრულებელი მსახიობი ქალი

ფოტო: On.ge

  • ვაიოლა დევისი, Fences (გამარჯვებული)
  • ნაომი ჰარისი, Moonlight
  • ნიკოლ კიდმანი, Lion
  • ოქტავია სპენსერი, Hidden Figures
  • მიშელ უილიამსი, Manchester By The Sea


საუკეთესო რეჟისორი

ფოტო: On.ge

  • დენის ვილანუევა, Arrival
  • მელ გიბსონი, Hacksaw Ridge
  • დემიენ შაზელი, La La Land (გამარჯვებული)
  • კენეტ ლონერგანი, Manchester By The Sea
  • ბარი ჯენკინსი, Moonlight


საუკეთესო ორიგინალური სცენარი

ფოტო: On.ge

  • Hell or High Water
  • La La Land
  • The Lobster
  • Manchester By the Sea (გამარჯვებული)
  • 20th Century Women


საუკეთესო ადაპტირებული სცენარი

ფოტო: On.ge

  • Moonlight (გამარჯვებული)
  • Lion
  • Hacksaw Ridge
  • Arrival
  • Fences
  • Hidden Figures


საუკეთესო უცხოენოვანი ფილმი

  • Land of Mine, დანია
  • A Man Called Ove, შვედეთი
  • The Salesman, ირანი (გამარჯვებული)
  • Tanna, ავსტრალია
  • Toni Erdmann, გერმანია


საუკეთესო ანიმაციური ფილმი

  • Kubo and the Two Strings
  • Moana
  • My Life as a Zucchini
  • The Red Turtle
  • Zootopia (გამარჯვებული)


საუკეთესო მუსიკა ფილმისთვის

  • Jackie
  • La La Land (გამარჯვებული)
  • Lion
  • Moonlight
  • Passengers


საუკეთესო სიმღერა ფილმისთვის

  • La La Land - Audition
  • La La Land - City of Stars (გამარჯვებული)
  • Moana - How Far I'll Go
  • Jim: The James Foley Story - The Empty Chair
  • Trolls - Can't Stop the Feeling


საუკეთესო მხატვრობა

  • Arrival
  • Fantastic Beasts and Where to Find Them
  • Hail, Caesar!
  • La La Land (გამარჯვებული)
  • Passengers


კოსტიუმების საუკეთესო დიზაინი

  • Allied
  • Fantastic Beasts and Where to Find Them (გამარჯვებულია)
  • Florence Foster Jenkins
  • Jackie
  • La La Land


საუკეთესო გრიმი და ვარცხნილობა

  • A Man Called Ove
  • Star Trek Beyond
  • Suicide Squad (გამარჯვებული)


საუკეთესო ოპერატორული ნამუშევარი

ფოტო: On.

  • Arrival
  • La La Land (გამარჯვებული)
  • Lion
  • Moonlight
  • Silence


საუკეთესო მონტაჟი

  • Arrival
  • Hell or High Water
  • Hacksaw Ridge (გამარჯვებული)
  • La La Land
  • Moonlight


ხმის საუკეთესო მონტაჟი

  • Arrival (გამარჯვებული)
  • Deepwater Horizon
  • Hacksaw Ridge
  • La La Land
  • Sulley


ხმის საუკეთესო მიქსინგი

  • Arrival
  • Hacksaw Ridge (გამარჯვებული)
  • La La Land
  • Rogue One: A Star Wars Story
  • 13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi


საუკეთესო ვიზუალური ეფექტები

  • Deepwater Horizon
  • Doctor Strange
  • The Jungle Book (გამარჯვებული)
  • Kubo and the Two Strings
  • Rogue One: A Star Wars Story


საუკეთესო დოკუმენტური ფილმი

  • Fire at Sea
  • I Am Not YOur Negro
  • Life, Animated
  • OJ: Made in America (გამარჯვებული)
  • 13th


საუკეთესო დოკუმენტური ფილმი

  • Extremis
  • 4.1 Miles
  • Joe's Violin
  • Watani: My Homeland
  • The White Helmets (გამარჯვებული)


საუკეთესო მოკლემეტრაჟიანი დოკუმენტური ფილმი

  • Ennemis Interieurs
  • La femme et le TGV
  • Silent Nights
  • Sing (გამარჯვებული)
  • Timecode


საუკეთესო მოკლემეტრაჟიანი ანიმაციური ფილმი

  • Blind Vashya
  • Borrowed Time
  • Pear Cider and Cigareets
  • Pearl
  • Piper (გამარჯვებული)
ავტორ(ებ)ი : on.ge